eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč Messi září? Měl toho nejlepšího učitele

Autor:
Datum: 23. 5. 2013

Málokdo pochybuje, že Leo Messi patří vůbec k tomu nejlepšímu, co kdy nabízela a nabízí fotbalová historie a podle mnohých je on už teď tím nejlepším z nejlepších, ač je mu teprve 26 let. Aby se mu dostalo takových poct, musel se k nim prokousat přes velkou konkurenci a také tvrdý trénink. Ještě jeden faktor by se neměl opomínat. Měl učitele z kategorie těch nejlepších.

Když se kariéra argentinského štírka v katalánském klubu teprve pomalu rozjížděla, nad Nou Campem právě žhnula jiná hvězda. Dlouhé kudrnaté vlasy, předkus a hlavně neskutečná kouzla s míčem, tím planetu oslňoval Ronaldinho.

Brazilský kouzelník byl právě na vrcholu, získával týmové i individuální trofeje a Messi seděl na Ronaldinhových představeních pěkně v první řadě. „Ronaldinho mi dal opravdu hodně, sledovat, co uměl s míčem, mě naprosto fascinovalo,“ vyznal se Leo v jednom z mnoha rozhovorů.

Naštěstí Messi od Ronaldinha odkoukal jen fotbalová kouzla, řádění po barcelonských diskotékách ponechal jen brazilskému spoluhráči.

Nakonec se paradoxně pro Ronaldinha staly výkony Messiho záhubou. Oba fotbalisty pojilo vřelé přátelství, avšak zatímco jeden trávil stejně času na tanečním parketu jako na zelném pažitu, druhý přerůstal všechny okolo. Brzy Brazilce zastínil a ten musel zaslíbené Španělsko opustit.

Nyní už fandové kouzla Ronaldinha v Evropě vídat nemohou, vrátil se zpět do vlasti a rozdává radost na všechny strany. Občas si na něj vzpomene i Messi. „Ronaldinho býval hvězdou, občas mi chybí naše spolupráce,“ pronesl nedávno Argentinec. Potkají se na hřišti v příštím roce na Mundialu? Určitě by šlo o zajímavé setkání učitele a žáka, kdystudent lektora přerostl.

-Jiří Kunášek-

(foto: football365.com)

Reklama


Komentáře


You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace